Proč si lidé po novém roce půjčují?

nebankovní půjčky

Mysleli jste si, že o půjčky po novém roce nebude zájem? Pak jste se náramně spletli. O půjčky je i v tomto období zájem, a to opravdu velký. Důvodů, proč si lidé půjčují či proč se mnozí z nás k půjčkám sklánějí, je nespočetně mnoho. Prozraďme si několik z nich. 

Nachází se po vánočních svátcích ve finanční tísni

Po vánočních svátcích mají mnozí z nás stále jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, čemuž se ostatně nemůžeme divit, minulý rok jsme v předvánočním období nakupovali tak moc, že jsme pokořili rekordy z minulosti. Během předvánočního nakupování jsme utratili miliardy korun, které nám však nyní chybí. Do výplaty zbývá ještě několik dlouhých dní a mnozí se tak ptají, jak se mají dostat z finanční tísně. 

Řešení, které dovede člověka z finanční tísně, hledají i ti, kteří zvolili během vánočního nakupování možnost “zaplatit až za čtrnáct dní”. Mnozí se trochu přepočítali a nakoupili více, než kolik si ve skutečnosti mohli dovolit. A tak i ti padli do finanční tísně a nově i do dluhové pasti, jelikož se nebankovní půjčky jevily a stále ještě jeví jako nejlepší možné východisko z této situace. 

Náhlá ztráta příjmu

I když by to čekal jenom málokdo, mnozí po novém roce ztratili práci. Některé firmy se zkrátka celý minulý rok plahočili v červených číslech, a tak museli ukončit svou činnost, tudíž propustit své zaměstnance. Náhlá ztráta příjmů je další důvod, proč se lidé sklánějí k půjčkám. Být bez peněz v dnešní době i pár dnů je doslova zabijákem, a tak si půjčili alespoň tolik, kolik jim bude stačit do doby, než si najdou nové zaměstnání. 

Touha zajet si na dovolenou

K dalším důvodům, proč si lidé půjčují po překlenutí jednoho roku do druhého, je, že si chtějí konečně po vánočních hektických svátcích odpočinout. A kde si jinak odpočinout než na dovolené. Nemusí se však jezdit za sluníčkem, relax nás čeká i na horách. Po předchozím finančně náročném měsíci však na dovolenou není dostatek financí, a tak mnozí opět sahají po půjčkách.