Tipy, jak ušetřit za dovolenou

Pokud vyrazíte na dovolenou, nemusíte utratit všechno, co jste za rok našetřili. Existuje několik tipů, jak si můžete užít dobrodružství a přitom ušetřit. Tímto způsobem můžete cestovat doma i v zahraničí.

Jiné způsoby ubytování

Nemusíte se nechat ubytovat pouze v penzionech nebo hotelech. Střešní stan je skvělou možností, jak ušetřit za dovolenou a přitom mít po ruce veškeré pohodlí. Existuje několik druhů stanů, tak vybírejte na základě svých preferencí. Jednotlivé stany se mohou lišit velikostí a použitými materiály a několika dalšími parametry.

Zapomeňte na cestovní kancelář

Cestovat s cestovní kanceláří je velice pohodlné. Vyberete si dovolenou svých snů, zaplatíte, a pak už je všechno (ubytování, doprava) na cestovní kanceláři. Nemusíte se o nic starat. Pokud ale máte organizačního ducha nebo chcete prostě ušetřit, vyplatí se vám plánovat dovolenou na vlastní pěst. Ubytování i vlastní doprava vás mohou vyjít mnohem levněji, než s cestovní kanceláří.

Využijte zaměstnanecké benefity

Někteří zaměstnavatelé nabízí svým zaměstnancům příspěvky na dovolenou. Musí jít o určitou společnost, od které dovolenou nakupujete, aby vám byla dovolená proplacena zaměstnavatelem. V současné době se tímto způsobem dá zaplatit nejenom ubytování, ale také třeba letenky.

Stravujte se tam, kde jedí místní

Pokud jedete do zahraničí, můžete počítat s tím, že za jídlo zde zaplatíte více. Když se budete pohybovat v rámci turistických středisek a oblíbených míst, pak narazíte na vyšší ceny. Vyplatí se sledovat místní obyvatelstvo, kam se chodí stravovat. Takové podniky by nemusely být tolik předražené. A přitom si pochutnáte.

Zkuste smlouvat o ceně

Zatímco v České republice se o ceně nesmlouvá, existují země, které berou smlouvání jako národní sport. Typicky se bude jednat o Egypt. Zde nedoporučujeme něco kupovat bez předchozí snahy o smlouvání. I toto je způsob, jak se dá ušetřit a přitom se na vás nikdo nebude dívat skrz prsty.