Vybíráme dětské kolo – na co si dát pozor?

dětské kolo 20

Také máte pocit, že dnešní děti tráví výrazně více času sledováním televize, hraním her na mobilu či počítači a do přírody se dají přemluvit jen pod kvalitní záminkou? Zkuste na to jít chytře a vybavte svou ratolest novým kolem. Jízda na kole obecně patří mezi žádané aktivity českého národa, proto je dobré sportovní návyky budovat od útlého věku. Díky tomu se vám otevřou další možnosti, jak s dětmi trávit čas, zlepšovat jejich fyzickou kondici a koordinaci na dvoukoláku a zároveň si organizovat výlety a nová dobrodružství.

Kladný vztah ke sportu je nutno budovat od prvních krůčků. V prvních letech života kolo nahrazují odrážedla, různé tříkolky a jiné vozítka. Okolo čtvrtého roku života, a vždy samozřejmě individuálně záleží na vývoji dítěte, můžete přemýšlet o prvním pořádném kole. Díky tomu zlepšíte a podpoříte vývoj dítěte, jeho stabilitu i motoriku.

První kolo? Vsaďte na kvalitu

První dětské kolo ve velikost dvanácti palců je vůbec nejmenším plnohodnotným modelem kola. Bývá vybaveno takzvanou protisměrnou brzdou, což v dětech utváří reflex reagovat na vzniklé riziko a nebezpečí sešlápnutím kliky dozadu. Některé modely bývají opatřeny standardními páčkovými brzdami, přičemž děti velmi rychle zjistí, jak je používat a brzdit tak bezpečně.

Větší kola odpovídají typickým modelům, jak je zná každý dospělý. Brzy jsou klasické, tedy součástí řídítek tak, aby je dítě mohlo kdykoliv stlačit. Důležité je, aby brzdy byly funkční a ráfky vyrobené z vhodného materiálu. Může se vám proto stát, že při nákupu levného modelu ze supermarketu budou ráfky plastové a to snižuje účinnost brzd, neboť brzdové špalky mohou snadno klouzat. Budete-li vybírat dětské kolo 20 palců a více, pak hledejte takové modely, jež jsou vybaveny standardní přehazovačkou a poskytují tak větší flexibilitu dítěte do kopců i při změnách terénů.

Přehled dětských kol najdete pohromadě s nabídkou různých barevných modelů na internetových stránkách. Podle výšky dítěte můžete vybrat velikost kola, popřípadě hledat dokonalou barevnou kombinaci. Dětská kola od předních značek vám umožní nejen s dětmi více sportovat, ale také je vést k odpovědnosti za svěřený dopravní prostředek. Uvidíte, že s kvalitním kolem bude cestování zábava!

Přilba je základ pro bezpečnou jízdu

Bez přilby na kolo vůbec nevyrážejte. Stejně jako roste zájem o české cyklostezky, bohužel vzrůstá i počet nehod cyklistů. Mnohdy jde o nepozornost, ale i v každém případě hraje přilba klíčovou roli. U dětských helem dbejte na to, aby perfektně seděla na hlavě a dala se případně utáhnout. Barevné varianty vás nadchnou. Komu se kolo zalíbí, bude nadšený též z rukavic pro stabilní a pevný úchop řídítek a případně speciální obuv, která na šlapkách nebude klouzat. To vše a mnohem více pořídíte z pohodlí domova online.