Za jak dlouho a jak se naučit anglicky?

kurzy angličtiny

Možná už jste si tuto otázku sami položili. A můžeme vám zaručit, že určitě nejste sami. Ale odpověď na tuto otázku je složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Co to znamená umět anglicky? Umět se představit, rozumět seriálům v originále, nebo komunikovat na profi úrovni?

Všechno to jsou těžké otázky, ale co víme už teď a můžeme to zodpovědět s jistotou? Učit se jazyky má vždycky cenu a je to jedna z nejlepších investicí. Je to totiž investice do budoucnost. Tak čtěte dále a my vám dáme pár tipů, jak se učit anglicky!

jazyková škola

Měsíc nestačí

Možná jste už někdy narazili na nabídky, že vás naučí anglicky za měsíc nebo dokonce kratší dobu. Zázraky se sice občas dějí, ale není to rozhodně pravidlem. Nenechte se také nalákat na příliš nízké nebo naopak příliš vysoké ceny jazykových kurzů angličtiny.

Proto je důležité ve studiu jazyků vytrvat – jakmile překonáte fázi věčných začátečníků, už to půjde snáze. Znalosti se začnou nabalovat a zapadat do sebe. Hlavně nepřestávat!

Kvalitní jazykový kurz

Dobré jazykové kurzy dělají především lektoři, kteří by měli mít vedle perfektní znalosti jazyka i pedagogické dovednosti, aby věděli, jak předat látku. Proto vybírejte opravdu pečlivě a v jazykových školách se ptejte na zkušenosti a vzdělání lektorů.

O jazykových kurzech si také zjišťujte co nejvíce informací to půjde. Například i o počtu účastníků – nejlepší jsou skupinky od 5 do 8 lidí. Nezapomeňte si najít různé recenze a hodnocení, přeci jen osobní zkušenost lidí vám napoví nejvíce.

pomaturitní studium angličtiny

Intenzivních deset měsíců

Pokud to chcete s angličtinou vzít tentokrát doopravdy vážně, zkuste se poohlédnout po pomaturitním studiu angličtiny. V těch totiž výuka probíhá opravdu intenzivně – čtyři hodiny denně, pět hodin v týdnu, a to od září do června. 

A zdaleka to není pouze pro čerstvé maturanty. I přesto, že je to už nějaký ten pátek, co jste maturovali, přihlásit se určitě můžete. Pro tento typ studia angličtiny se rozhoduje stále více lidí a dá se stíhat i při klasickém zaměstnání.

Poznávání světa a cestování

Ale učení se jazyka není jen o navštěvování kurzů. Jeden způsob, jakým se zaručeně v angličtině zlepšíte rychle a efektivně, je cestování. Komunikace s rodilými mluvčími na denní bází vám umožní využít znalosti z jazykových kurzů angličtiny naplno.

I když z toho budete mít ze začátku možná obavy, věřte, že se to vyplatí. Ono pověstné opuštění komfortní zóny přináší v životě velké výzvy, ale i díky jim je to pak taková zábava!

kurzy angličtiny

Co říct na závěr? Díky znalosti angličtiny se vám otevřou světové dveře dokořán. Je to světový jazyk a mnohdy podmínka k získání dobré pracovní pozice. Tak už neváhejte a napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN a zajistěte si své místo v kurzu angličtiny!